خانه صول طراحی یک تبلیغ خلاقانه
اصول طراحی یک تبلیغ خلاقانه مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

تبلیغات به عنوان یک ابزار ارتباطی بین ایده و کالا شناخته می‌شوند. ابزاری که شرکت‌ها از آن برای ارائه جلوه‌ای از محصولات یا خدمات خود به مشتریان بالقوه استفاده می‌کنند.

تبلیغات اهداف متفاوتی از فروش یک محصول گرفته تا متقاعد کردن مخاطب و یا رجوع دوباره مشتری به شرکت دارند. ما هر روز صدها تبلیغ را در محیط پیرامون خود مشاهده می‌کنیم ولی تنها تبلیغی در ذهن ما می‌ماند که وسوسه کننده باشد. شرکت‌ها سالانه میلیاردها دلار صرف ایجاد تبلیغات منحصر به فرد و خلاقانه می‌نمایند بطوریکه بسیاری از این تبلیغات مرزها را درنوردیده و در لیست تبلیغاتی قرار گرفته که در خاطر مردم تمام دنیا باقی ‌مانده‌اند.

اصولا هر نوع تبلیغی در تلویزیون، اینترنت، رادیو، پوستر یا بیلبوردهای شهری باید به سرعت توجه مخاطب را به خود جلب کند در غیر این صورت به عنوان تبلیغی گنگ و ناموفق ارزیابی می شود.امروزه موسسات تبلیغاتی می‌دانند که باید محتوایی ایجاد کنند که به اصطلاح ساختار شکنانه باشد تا بتواند مخاطب را درگیر موضوع نمایند. در واقع تبلیغ خلاقانه، فرایند تبدیل ایده‌ای ناب به ما به‌ ازای بیرونی می‌باشد که به بنگاه‌های تجاری کمک می‌کنند تا بتوانند مشتری بالقوه را جذب کنند. در حالی که سلیقه خریدار و نیاز بازار هر دو به سرعت تغییر می کنند، تبلیغات باید به حدی خلاقانه باشد که توجه مشتری را برای خرید خدمت یا محصول خاصی جلب کند.